Teambuiding školského parlamentu v divadle

V ten večer, keď sa zdvihla opona, rozsvietili sa reflektory a prvé repliky hercov sa ozvali javiskom, pódium ožilo a my sme sa ocitli v úplne inom svete. Podvádzanie ako životný štýl, ako zamestnanie, umenie či zmysel života, toto bolo témou divadelného predstavenia Hráči v Slovenskom komornom divadle v Martine.

Dňa 3.10.2023 kroky nás školského parlamentu spolu s našou pani koordinátorkou Mgr. Natáliou Zajacovou opäť zamierili na miesto, kde vzniká umenie. Divadelné predstavenie Hráči nám priblížilo spoločensko-kritický obraz sveta. Inteligentná komédia s typickým Gogoľovým cynizmom a smiechom cez slzy prekročila hranice svojej doby a úžasným nadčasovým spôsobom poukázala aj na problémy nečestnosti a korupcie v súčasnej spoločnosti.

Všetky členky školského parlamentu celý čas sedeli v napätí, ale aj s úsmevom na tvári prežívali zaujímavé prevedenie hry ruského dramatika Nikolaja Vasilieviča Gogoľa. Herci odetí do jednoduchých kostýmov prebúdzali postavy zo stránok scenára. Každý výraz tváre bol dôkazom ich vášne a oddanosti umeniu. Čo mohlo na tejto inscenácii zaujať je, že žiadna postava nebola kladná, no i tak bol vzduch naplnený emóciami. Potom prišiel záver, keď sa opona opäť spustila, aplauz ako poďakovanie za skvelý výkon kvalitným stáliciam tohto divadla akými bezpochyby sú Marek Geišberg, Daniel Žulčák, Tomáš Mischura, Tomáš Grega, Ján Kožuch a Michal Gazdík rezonoval éterom a divadelné predstavenie ukončilo náš deň. Vrátili sme sa späť do reality, ale s novým pohľadom na svet okolo nás.

Divadlo je zrkadlo nášho života, ktoré nám dáva priestor na premýšľanie. Je to miesto, kde sa stretáva umenie a ľudské srdce, je to magické miesto, ktoré nás neustále upúta a inšpiruje. Opäť sme sa kultúrne vyžili, zobrali si aj ponaučenie a takýto teambuilding si rady zopakujeme aj niekedy nabudúce na inom divadelnom predstavení.

Alžbeta Mészárošová, predsedníčka ŠP