Dejepisno-výtvarná exkurzia III.C

Dňa 17. 10 2023 sme sa my, žiaci tretieho ročníka v sprievode pána učiteľa Uríka a pani učiteľky Jurečkovej zúčastnili dejepisno-výtvarnej exkurzie.

Začali sme veľmi vážnou témou, našou prvou zastávkou bolo múzeum holokaustu v Seredi. Holokaust si treba pripomínať, aby sa nič podobné už nezopakovalo. Už pri vstupe nás pohltili negatívne emócie. Vypočuli sme si zaujímavú ale aj dojímavú prednášku o deťoch počas holokaustu. Ich príbehy nejednu z nás chytili za srdce. Nasledovala prehliadka samotného múzea, počas ktorej nám nabiehali zimomriavky. Sprievodkyňa nám poukazovala jednotlivé baraky (budovy v ktorých držali židov počas holokaustu), povedala nám veľa nových informácií, ktoré sme so zatajeným dychom počúvali. Počas celej prehliadky prebiehala taká menšia vedomostná súťaž a výsledky boli naozaj tesné.

No nezostali sme celý deň v smutnej nálade. Našou ďalšou zastávkou bola Danubiana, galéria, ktorá do nás vniesla trošku toho umenia. Kreativita je najväčším prejavom slobody a tom nás Danubiana jednoznačne presvedčila. Inšpiratívne diela novodobých umelcov, ktoré nás prinútili zamyslieť sa boli naozaj prekrásne .

Každý sme si z tejto exkurzie niečo odniesli, či už to boli nové vedomosti, príjemné pocity alebo dobošky zo Sedity J . Chcela by som sa v mene žiačok tretieho ročníka za všetko poďakovať.

Margaréta Zigová III. C