Festival farieb

Pani Jeseň je už skoro na konci svojej farebnej cesty. Listy začínajú pomaly opadávať a koruny stromov nám čoraz viac ukazujú svoju štruktúru. Mráz nám zafarbuje líčka na červeno a to je znamenie, že sa čoskoro ku nám dostaví pani Zima.

Keďže študentky našej pedagogickej školy majú rady výzvy, tak sme sa ako členky školského parlamentu rozhodli opäť zorganizovať náš obľúbený Festival farieb, ktorý sa konal od 6. do 10.11.2023. Bola to výzva, pretože nie všetci máme v šatníku všetky farby. A o to v tomto týždni išlo.

V pondelok ku nám zavítala farba žltá, ktorá nám pripomína usmievajúce sa slniečko. Keďže pondelky nie sú veľmi obľúbené, chceli sme hneď zo začiatku týždňa nakopnúť študentky pozitívnou farbou. V utorok sme sa premenili na modrú oblohu alebo belasé jazierka a v stredu na biele mráčiky. Vo štvrtok a piatok sme vymysleli celkom podobné farby, no každá je niečím výnimočná. Červená nám vo štvrtok dodala lásku a harmóniu, pričom ružová v piatok vyvolala pocit, že sme ako Barbie vo vile, keďže všetky už cestujeme domov, užívať si víkend.

Bolo úžasne sledovať školu, ktorá doslova vyzerala ako dúha. Triedy sa fotili na svoje telefóny a najlepšie fotky nám posielali na Instagram školského parlamentu, ktoré sme následne prezdieľali v príbehu, aby každý videl, koľko študentiek sa zapojilo do podujatia a koľko odtieňov môže mať jedna farba.

Musíme uznať, že fotky, ktoré nám študentky posielali, boli naozaj veľmi kreatívne a originálne. Niektoré triedy dokonca prispeli aj svojimi videjkami. Dokonca sa zapojili aj niektorí učitelia. Toto podujatie bolo bodované, čiže každá zapojená trieda si nájde svoje zaslúžene body v bodovacej tabuľke.

Farby nám spríjemňujú deň, no zároveň ukazujú, ako sa cítime. Nie je hanba mať na sebe čiernu a nie je hanba mať na sebe ani oranžovú. Každá jedna vyjadruje inú emóciu, a preto je každá výnimočná. V mene celého školského parlamentu by som sa chcela poďakovať všetkým žiačkam, ktoré sa zúčastnili tohoto dúhového týždňa spätého s jeseňou a jej farbami. Tešíme sa zasa o rok na ďalšie kreatívne outfity.

Sabi Juríková, medialistka ŠP

POZRITE SI AJ KRÁTKE VIDEO 1