Pátranie po radosti

Keď sme hľadali, aké meno si zvolí naše hnutie, vybrali  sme si písmeno „R“, čiže „eRko“.

Písmenom „R“ sa začína slovo RADOSŤ a o to vlastne ide. Pomôcť deťom rásť v radosti. Týmito slovami predstavila Mgr. Monika Vojtašáková žiačkam 2. ročníka poslanie a aktivity Hnutia kresťanských spoločenstiev detí. Deti prichádzajú na stretko a zažívajú ho ako otvorené spoločenstvo, ako bezpečné prostredie ale najmä, ako miesto svojho osobného rastu.

Monika nám predstavila ročnú tému, projekty ako: DOBROčiny, Dobrá noviny, MINIdigi týždeň. Zaujímavou a interaktívnou formou sme sa pozreli na animátora, našli sme najpoužívanejšiu aplikáciu mladých cez digitálny audit, zahrali sme sa a v závere sme si prezreli metodické materiály, ktoré využijeme nielen na eRko stretku.

Prežili sme naplnený čas a veríme, že nás to posunie v „Pátraní po RADOSTI.“

Mgr. Kršková