Z demonštrácie na imatrikulácie

Udalosti novembra 1989 ovplyvnili veľa ľudí nielen na Slovensku, ale aj v Európe, pričom ich so zatajeným dychom sledoval celý svet.  A preto sme sa aj my na Strednej odbornej škole pedagogickej v Turčianskych Tepliciach rozhodli pripomenúť si, ako to prebiehalo pred 30 rokmi na námestiach a uliciach rôznych miest Slovenska aj Česka.

Dňa 18.11.2019 po 4. vyučovacej hodine sa celá škola presúvala do kultúrneho domu, no nebola to obyčajná prechádzka. Študentky si vyrobili transparenty podobné tým, ktorými ich rodičia pred 30 rokmi bojovali za lepšiu budúcnosť, za slobodu a demokraciu. Nechýbali ani pokriky a piesne, ktoré kopírovali udalosti tých dní. Ulicami inokedy tichého mestečka sa ozývalo: ,,Pravda víťazí!“, „My chceme slobodu!“, „Dialóg!“, „Nie sme ako oni!“ či ,,Posledné zvonenie!“. 17. november je Deň študentov, Deň boja za slobodu a demokraciu a my sme hrdé na to, že sme takýmto spôsobom mohli náš sviatok osláviť a zaspomínať si na pohnuté revolučné časy našich rodičov.

Po príchode do kultúrneho domu naše prváčky obsadili prvé rady, aby mohli sledovať celý program imatrikulácií, ktoré si pre nich pripravila 3.B trieda na tému Harry Potter. Každá trieda si postupne prešla úlohami, ktoré musela splniť, aby sa všetky jej členky stali oficiálnymi študentkami nášho ,,Rokfortu“. Harry, Ron a Hermiona privítali každé dievča veľmi chutnými jednohubkami, aby sa posilnili pred ťažkými úlohami. Let na metle a presádzanie mandragor zvládli dievčatá na jednotku, no so spevom to už bolo ťažšie, keďže predtým boli začarované na kvákajúce žaby. Na záver boli dievčatá odmenené profesorom Albusom Dumbledorom, od ktorého dostali čarodejnícky list, v ktorom sa skrývalo školské desatoro, lepšie povedané čarodejnícke deväťatrištvrtetoro. Videli sme, že študentky pri výbere témy vedia stále prekvapiť, a tak je o zábavu každý rok postarané.

Veľká pochvala patrí 3.B triede, ktorá si na príprave programu dala naozaj záležať. Poďakovanie patrí aj vedeniu školy, Žiackej školskej rade a v neposlednom rade mestu Turčianske Teplice za požičanú sálu a pánovi Prokšovi.

Veríme, že prváčky si svoj výnimočný deň užili. Úspešne zvládli akt prijímania za študentky strednej školy – imatrikulácie, a tak ich ešte raz vítame na našej škole a prajeme im, aby tieto 4 roky boli pre nich naozaj nezabudnuteľné. Nech je pre nich nie len tento, ale každý deň výnimočný!

Predsedníčka ŽŠR Miriam Forgáčová

Klikom na obrázok spustite fotogalériu "Imatrikulácie 2019"