Vítanie Veľkej noci v knižnici s deťmi z MŠ Dolná Štubňa

Blížia sa najkrajšie sviatky jari  - Veľká noc. Dňa 26.3.2024 sa v našej školskej knižnici rozpútala krásna veľkonočná nálada. Pozvanie prijali dve triedy z MŠ Dolná Štubňa spolu zo svojimi pani učiteľkami.

Veková kategória detí bola rôzna. Malé deti vo veku od 2,5r - 4 roky a väčšie deti vo veku 5-6 rokov. Školskej akcie sa zúčastnili žiačky - Nataška Kampošová I.A, Maxima Anna Madleňáková I.A, Barborka Skokanová I.A, Sárka Pašková I.A, Anetka Maceková I.A a Adelka Škrovánková III.A. Dievčatá si pripravili program pre obidve triedy. Pri malých deťoch si zajka Ferka zahrala Nataška Kampošová, zajačicu Katku Maxima Anna Madleňáková. Dievčatá predviedli vystúpenie ako zajko Ferko prišiel na Veľkonočný pondelok vyšibať a vykúpať zajačicu Katku a ona mu zato dala čokoládové vajíčka a peniažky.   Pre „veľké“ deti zahrali príbeh Barborka Skokanová, Sárka Pašková, Anetka Maceková, dve z nich boli prezlečené v kostýme mládencov a jedna z nich za dievčinu v kroji.

Na začiatku programu si dievčatá spoločne zaspievali pieseň Jarné kvety a na husliach ich doprevádzala Adelka Škrovánková.

Po skončení obidvoch programov si deti s našimi študentkami vyfarbili vajíčka a obrázky veľkonočných zajačikov.

vedúca knižnice