Vyhodnotenie najaktívnejšej triedy školy

Dňa 23.4.2024 sa na našej škole uskutočnilo vyhodnotenie najaktívnejšej triedy na našej škole. Žiaci sa o výhru mohli usilovať počas celého školského roka zapájaním sa do rozličných podujatí, ktoré si pre nich pripravil školský parlament. Body mohli žiaci získať plnením rôznych zadaní, ktoré súviseli s jednotlivými podujatiami.

Zadania boli rôznorodé a svoju kreativitu, talent či zručnosti si v nich mohol uplatniť naozaj každý. Napríklad žiaci, ktorí majú záľubu v maľovaní, mohli túto zručnosť uplatniť pri nedávnom podujatí s názvom Knihomoľňa, žiaci s básnickým talentom sa mohli realizovať pri písaní básní o láske ku príležitosti slávenia Dňa svätého Valentína. Nesmiem zabudnúť ani na žiakov s citom pre módu, ktorí svoje schopnosti mohli využiť pri zostavovaní farebných outfitov na podujatie s názvom  Farebný týždeň. Všetky svoje schopnosti využili čo najviac, a to sa odrazilo aj na vzhľade ich výtvorov, ktoré boli veľmi znamenité. Za ich snahu sa im pripočítali body do bodovacej tabuľky.

Nastal čas, aby sa spočítali nazbierané body jednotlivých tried a aby ich snaha bola ocenená niečím hodnotným. Členovia školského parlamentu sa zišli a tieto body spočítali. Výsledok bol veľmi tesný! Na treťom mieste sa umiestnila trieda 2.C s počtom 62 bodov. S veľmi tesným rozdielom sa na druhom mieste umiestnila trieda 2.A s počtom bodov 63. Najaktívnejšou triedou školy sa stala trieda 1.D, ktorá vďaka svojej obrovskej snahe porazila všetky ostatné triedy s počtom 68 bodov a vyhrala poukážku na zmrzlinu. Touto cestou by som žiačkam 1.D triedy chcela ešte raz zagratulovať za ich húževnatosť a odhodlanie a zároveň by som sa chcela poďakovať všetkým ostatným zapojeným triedam za ich snahu a usilovnosť, ktoré prejavovali po celý rok. Rovnako by som chcela povzbudiť ku väčšej aktivite tie triedy, ktoré sa do podujatí školského parlamentu zapájali menej, pretože im to môže priniesť viac než len body do bodovacej tabuľky, alebo hmotnú odmenu. Pri vypracovávaní zadaných úloh sa môže ich kolektív stať súdržnejším, kompaktnejším a môžu sa pomocou nich spoznávať aj z iných uhlov, ako sa doteraz spoznali, zažijú nezabudnuteľné chvíle, rozvinú svoje individuálne schopnosti, čo je podľa mňa veľmi dôležité a pre každého človeka mimoriadne obohacujúce.

Nina Weisenpacherová, medialistka školského parlamentu