Úsmev ako dar - 9.12.2019

Dňa 9.12.2019 sa v meste Turčianske Teplice, ale aj na našej škole, uskutočnila finančná zbierka nadácie Úsmev ako dar, ktorej poslaním je pomôcť deťom z detských domovov začleniť sa do biologických rodín, či pripraviť ich na odchod z detského domova. Predvianočná zbierka Vianoce s úsmevom vznikla v spolupráci s organizáciou TADAM. Dobrovoľníkov ste mohli zastihnúť po celom Slovensku v čase od 5. do 18. decembra.

V Turčianskych Tepliciach sa do tejto zbierky ako dobrovoľníčky zapojili členky Žiackej školskej rady, ktoré s úsmevom na perách chodili po meste a zbierali peniažky pre tých, ktorí to potrebujú a popri tom rozdávali malé srdiečka (symbol zbierky) každému, kto prispel, alebo len tak pre radosť.

Spolu sa nám podarilo vyzbierať až 232,88 eur. Po celodennom zbierkovaní v uliciach mesta a na miestnych školách a po spočítaní financií nás čakalo prekvapenie. Skupina dievčat, ktoré vyzbierali najvyššiu sumu, získala od firny Fusakle veselé ponožky s logom nadácie. Sme šťastné, že sme mohli aj takýmto spôsobom pomôcť a chceli by sme sa poďakovať všetkým, ktorí do zbierky prispeli.

Kristína Kazárová, medialistka