Žltý pondelok v ŠKD pri ZŠ Školská – prax IV.B - 11.11.2019

Dňa 11.11. 2019 sa v ŠKD Školská uskutočnil Žltý pondelok a dievčatá zo IV.B to nemohli nechať len tak, bez povšimnutia.

Preto sme v pondelok všetky prišli v žltých tričkách a pripravili si pre deti rôzne aktivity a zdravý, chutný ovocný šalát.

Aktivity však neboli jednoduché. Deti si potrápili hlavičky pri skladaní puzzle – na ktorých boli obrázky žltého ovocia – alebo hádankách. Pravdaže v strehu museli mať aj svoju pozornosť pri hre Kompót, v ktorej boli hruškami, ananásmi ba dokonca aj citrónmi. Pohyb celého tela museli zapojiť pri energizeri, ktorého súčasťou bolo aj plnenie rôznych úloh, ako pochodovať okolo detí ako vojak, skákať ako žaba a kopu iných aktivít. Najviac trápenia a srandy bolo pri jedení plátku jablka. Nebolo to ale vôbec jednoduché. Deťom sa dal na čelo plátok jablka a len za pomoci mimiky ho museli dostať k ústam.

Energiu si doplnili ovocným šalátom, ktorý sme pre deti prichystali. Samozrejme nechýbalo spievanie detských piesní od A až po Z.

Čas tak rýchlo letí, keď robíme to, čo nás baví. A tak to bolo aj teraz. Neostávalo nám nič iné, ako sa rozlúčiť s deťmi a ísť domov.

Týmto článkom sa chcem v mene celej IV.B poďakovať  pani profesorke Pavelcovej a Jurečkovej za to, že nám pomohli pri organizácií aktivít a samozrejme veľká vďaka patrí aj pani vychovávateľkám zo ŠKD Školská, že nám ponúkli, aby sme deťom pripravili takéto poobedie.

Lucia Balážová IV.B