VALENTÍN - 14.2.2020

Valentín, ako už každý vie, je sviatok všetkých zamilovaných. V tento deň si ľudia zvyknú vymieňať darčeky, valentínky, alebo milé vyznania. Ani na našej škole to nebolo iné.

Žiacka školská rada si pre žiačky na tento deň (14.2.2020) pripravila viacero aktivít. Týždeň pred samotným sviatkom v suteréne školy umiestnila veľkú vyzdobenú škatuľu, do ktorej mohli študentky vhadzovať svoje anonymné valentínky a členovia rady ich v deň Valentína rozniesli ich adresátom.

Prvou úlohou bolo obliecť sa do červenej, ružovej alebo bielej farby. Tejto úlohy sa žiačky zhostili naozaj bravúrne a bola radosť pozerať sa, ako sa od rána chodby plnili „valentínskymi farbami“.

Druhá aktivita bola zameraná na výzdobu tried. Bohužiaľ, do tejto aktivity sa nezapojili triedy 3.C, 3.D. 4.A, 4.B, 4.C a 4.D. Ostatné triedy boli veľmi originálne a nápadité, a to nás veľmi teší. Okrem toho za túto úlohu mohli zapojené triedy získať body.

Nakoniec mali dievčatá za úlohu, ktorá sa tiež bodovala, vytvoriť kreatívne srdce. Srdcia, ktoré jednotlivé triedy vyrobili, boli jedinečné a tieto výtvory nás budú tešiť dlhšie, nakoľko ich členovia rady v spolupráci s pani Marčekovou vyvesia v interiéri školy. Triedy, ktoré sa nezapojili, sú 3.C, 3.D, 4.A, 4.B, 4.C, čo nás veľmi mrzí, ale dúfame, že sa do ďalších aktivít ešte zapoja. Body, ktoré zapojené triedy získali, si môžu pozrieť v bodovacej tabuľke.

Chceli by sme sa veľmi pekne poďakovať všetkým žiačkam, ktoré za zapojili do tohto podujatia ŽSR a veríme, že si Valentína na našej škole užili minimálne tak, ako my.

Kristína Kazrová, medialistka ŽŠR