Odmena v objatiach ...

Ide o jednu z najkrajších odmien a keď sa k nej pridajú slová vďaky, jej účinok sa zdvojnásobí.  Aj mne sa ušlo tejto „terapie“  od bývalých študentov, študentiek našej SOŠ pedagogickej.

Najprv sme si svoje poškolské osudy vyrozprávali  s mojou  IV. K (2008/2009), a potom, o pár týždňov  neskôr,  prišla na rad moja IV. D (2013/14).

Obe stretnutia mi -  vyslovene -  dobili učiteľské baterky.

Pri ťažkých, pohnutých  (bohužiaľ, už aj skončených) životoch  „mojich detí“ mi nachvíľu  napadla myšlienka: keby sa tak dal vrátiť čas! No vzápätí prišlo rozprávanie o  prekonaní prekážok, o úspechoch v školách,  v zamestnaní,   o šťastnom  manželstve, deťoch, o cestovaní ... a veru s mnohými som si mohla vymeniť aj postrehy, podnety z učiteľskej profesie, ktorá sa z roka na rok stáva náročnejšou.

Z obidvoch  stretnutí  som odchádzala hrdá na  MOJE TRIEDY, na ľudí, ktorí už navždy zostanú „mojimi deťmi“, priateľmi, ...   a za to som životu veľmi vďačná.

Bývalá triedna IV. K, IV. D (IV. B, IV. C) a teraz I. C JSlávka Sudorová

PS: pozdravujem moju 9.D zo ZŠ Horné Rakovce a ZŠ Školská (1999 - 2003/2004) J