SÚŤAŽE v šk. roku 2021/2022


PROJEKT ERASMUS+ - WISDOM OF THE STREET

   Projekt Erasmus+ - Wisdom of the Street, ktorý prebiehal v dňoch 04.- 12.06.2022 za účasti dvoch našich žiačok z I.A triedy, Adriány Kovalčíkovej a Sáry Kozmanovej, sa uskutočnil v Gulbene v Lotyšsku spolu s účastníkmi mládežníckej výmeny z Turecka a Nemecka. Naše talentované účastníčky pracovali na 5 workshopoch, kde sa pod vedením skúseného facilitátora vzájomne učili v neformálnom prostredí témam a oblastiam tanca, hudby, grafitov (+ výtvarné umenie), fotografie (+ video) a divadla. Program bol nabitý od prvého dňa príletu,

Viac>>

 

 


PROJEKT - ZELENÁ ŠKOLA - SÚŤAŤ O NAJ ZBERNÚ NÁDOBU NA PLAST A PAPIER A NAJ TRIEDU V SEPAROVANÍ ODPADU

Vážení učitelia a žiaci!

  Od 02.05. do 10.06. 2022 prebiehala súťaž projektu Zelená škola – o NAJ zbernú nádobu na plast a papier a NAJ triedu v separovaní odpadu. Triedy I.B, III.A a III.B boli odmenené triednymi žolíkmi, ktoré mohli použiť na vybranom vyučovacom predmete.

   Hodnotenie bolo náročné, separovanie užitočné a výsledok uspokojivý.

  Viac>>

 

 

 


ZÁBAVNÁ MATEMATIKA V PRÁCI BUDÚCICH UČITELIEK

   Jednou z ciest ako umožniť žiakom zažiť radosť z myslenia, objavovania a riešenia problémov je hra alebo súťaž. Takáto predstava stála aj pri zrode najväčšej medzinárodnej matematickej súťaže Matematický klokan na svete. Každoročne sa do nej zapája niekoľko miliónov žiakov na celej zemeguli. Na Slovensku ich bolo 62 544.

  Zažiť pocit, že rovnaké úlohy riešia milióny žiakov na celom svete, mohli všetci žiaci – od prvákov až po maturantov. A súťažili aj tí naši. V tomto školskom roku sa do súťaže zapojilo 41 žiakov SOŠ pedagogickej v Turčianskych Tepliciach.

 Úspešnými riešiteľkami boli žiačky Sabina Štetková (II. A), Michaela Mrázová (II. C), Terézia Hešková (III. C), Magdaléna Franková (III. C) a Viktória Capandová (IV. D). Najlepší percentil spomedzi úspešných...

Viac>>

 

 

 


VYHODNOTENIE NAJAKTÍVNEJŠÍCH TRIED

  Verím, že nám mnohí dajú za pravdu, keď povieme, že u nás na škole to žije. Po čase strávenom doma, v karanténe, sa tento rok opäť školy pomaly vracajú do starých dobrých koľají, možno ešte lepších. Nový svieži dych sme nabrali aj my a počas tohto školského roku sme našim spolužiakom priniesli mnoho zaujímavých aktivít, do ktorých sa mali možnosť zapojiť. Mikuláš, Maskot pozitívneho myslenia, Fašiangy, či deň, kedy sme sa riadili heslom – Všetko, len nie taška, to

Viac>>

 

 


NAJČAROVNEJŠIA ROZPRÁVKA

   Žiačka IV.A triedy Dominika Adamská sa v mesiaci marec 2022 zapojila do literárnej súťaže Najčarovnejšia rozprávka, ktorú vyhlásil Turiec pre deti. V uvedenej súťaži získala 3. miesto a dostala pozvanie do Martinusu v Martine, kde sa  uskutočnilo vyhodnotenie celej súťaže a zároveň súťažiacich pracovníci Martinusu previedli svojou centrálou a urobili im krátky exkurz.

  Dňa 27.04.2022 som sa zúčastnila na vyhodnotení súťaže NAJČAROVNEJŠIA ROZPRÁVKA, v ktorej som sa  umiestnila na treťom mieste. Spolu s ďalšími výherkyňami, sme boli na exkurzii v centrále Martinusu v Martine. Zamestnanci Martinusu nás previedli „cestou knihy“. Ukázali nám, ako putuje kniha od obdobia, keď si ju niekto objedná na e-shope, až po jej odovzdanie majiteľovi.

Viac>>

 

 

 


V E Ľ K Ý  ÚS P E C H !

  Finálové́ c e l o s l o v e n s k é  kolo Jazykového kvetu 2022 v kategórii vlastná tvorba sa konalo v termíne 12. -25. marca online formou.

  Pavlína Synaková, žiačka 3.C. triedy, dňa 25. marca 2022 získala 3.miesto v kategórii vlastná tvorba s poviedkou Spirits of the forest.

  Víťazke srdečne blahoželáme!

 

Viac>>

 

 

 


VYHRALI, LEBO PREKROČILI SVOJ TIEŇ

   Pomyselný tieň obáv, strachu, zlyhania a lenivosti  prekročilo  z našej  školy šesť dievčat a prihlásilo sa do celoslovenskej literárnej súťaže pod názvom Prekroč svoj tieň

 Súťaž  bola organizovaná OZ s rovnomenným názvom PREKROČ SVOJ TIEŇ, ktoré  združuje odborníkov z oblasti humanitných vied a prebiehala na  platforme vedecko-odborného časopisu Prekroč svoj tieň.

   Z vyše 100 príspevkov  zaujali odbornú porotu úvahy našich dvoch študentiek, a  to Alexandry Turoňovej z III. B  a Eriky Tvrdej zo IV. C. Odborná komisia súťaže na čele 

 

Viac>>

 

 


CENObranie

   Dňa 5.4.2022 sme vlakom pricestovali do Martina na regionálne kolo Hviezdoslavov Kubín s našou podporou a mentorkou Slávkou Sudorovou. Vystresované, no nabudené, s veľkým odhodlaním sme vošli do súťažnej miestnosti. Vypočuli sme si povzbudivé slová a súťaž sa začala. Mali sme dostatok času psychicky sa pripraviť, pretože naša kategória išla ako posledná. Po recitácii staršej generácie sme zostali dojaté. A prišiel rad na nás... Ako prvá začula svoje meno Nika Bieliková. Užila si svoju chvíľu na javisku, publiku prebehli zimomriavky a po odznení jej prednesu sme sa predstavili my, študentky z III.B -Daša Vrabčeková a Mariannka Hlavoňová

 

Viac>>

 

 

 

 


ÚSPECH NAŠEJ ŽIAČKY V SÚŤAŽI „ĽUDIA MIMO ŠABLÓNY“.

   V priebehu mesiaca február a marec sa uskutočnila súťaž vyhlásená Denníkom N „Ľudia mimo šablóny“. Súťaž bola zameraná na problematiku tolerancie, diskriminácie, rôznorodosti a originality. Žiaci sa mohli zapojiť vo viacerých kategóriách - TEXT (písané slovo - esej, úvaha, príbeh, báseň, list), VIDEO, ART (fotografia, obrázok, maľba, komiks ...).

   Naša žiačka z 2.B triedy Chiara Bogáňová obsadila s portrétom mladej ženy v silnej konkurencii v kategórii ART vynikajúce 6. miesto.

 

Viac>>

 

 

 

 


OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU – okresné kolo

   Dňa 13. januára 2022 sa konalo okresné kolo olympiády v anglickom jazyku. Celá súťaž prebiehala online formou. Za našu školu sa okresného kola zúčastnila Paulína Synaková (3.C). Súťažiace absolvovali test, v ktorom museli obhájiť svoje znalosti z gramatiky a lexikológie. Nasledovalo počúvanie s porozumením. Naša študentka Paulína Synaková úspešne postúpila do krajského kola!

 

Viac>>

 


OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU - ŠKOLSKÉ KOLO - 26.11.2021

   Dňa 26.11.2021 sa konalo Školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Súťaže sa zúčastnilo 9 žiačok. Ďakujeme im za ich snahu a účasť. Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu sa súťaž konala prezenčne aj online formou. Žiačky umiestnené na prvých štyroch miestach patria podľa počtu získaných bodov medzi úspešné riešiteľky.

 

Viac>>

                Stredná odborná škola pedagogická Turčianske Teplice, ul. SNP 509/116, 039 01  Turčianske Teplice